Sakin Olun ve Önceliklerinizi Belirleyin

University of Europe Laureate Digital
Çıktı al
tr

Demek okula geri dönmeye karar verdiniz. Tebrikler! Bu yaşamınız için önemli bir karar ve sizi bu sorumluluğu üstlendiğiniz için alkışlıyoruz. Bir diploma edinmek için sadece para değil, daha önemlisi zamanınızı yatırım yapıyorsunuz. Bu durumda, işinizi, okulunuzu, ailenizi, arkadaşlarınızı ve sahi, akıl sağlığınızı nasıl idare etmeyi düşünüyorsunuz? Aşağıda sunduğumuz birkaç tüyoya bir göz atın:

Önceliklerinizi Belirleyin: İşte size bir sır: En başarılı CEO’lardan ilk işine başlayan yeni üniversite mezunlarına kadar herkes bu dengeyi sağlamaya çalışır. Nereden başlamalısınız? Öncelikle sizin için en önemli olanın ne olduğunu belirleyin. Onsuz kesinlikle yaşayamayacağınız şeylerin bir listesini yapın ve öğreniminizin yanında o aktiviteleri yapmayı planlayın. Ailenizle zaman geçirmeyi seviyor musunuz? Yemek yapmayı? Arkadaşlarınızla dışarı çıkmayı? Hafta sonu seyahatlerini? Nelerden vazgeçebileceğinizi ve neler olmadan kesinlikle yapamayacağınızı belirleyin. Okumayı sürdürerek, okul ile yaşam arasındaki dengeyi kurmanıza yardımcı olacak sihirli kelimeyi öğrenin.

Hayır Deyin: Öncelikler listesini yaptıktan sonra, sizi ders çalışmaktan alıkoyacak ve öncelikleriniz ile bağdaşmayan şeylere hayır demeye başlayın. Önceleri zor ve bencilce görünecektir ama kariyerinize yatırım yapmaya başladınız ve kendinize en yüksek başarı şansını tanımak zorundasınız. Forbes, “Size en çok şey kazandıran insanlara ve faaliyetlere odaklanmanızı” söylüyor. Her şeyi yapamazsınız, bu nedenle her şeye yetişeceğim diye stres altına girmeyin. Sadece en iyinin en iyisini seçin.

Plan Yapın: Bir program yapın ve ona uyun. İşvereninize tekrar okula başladığınızı söylemeyi unutmayın; derslerinize ayıracağınız saatlere daha uygun yeni bir program yapmanıza izin verebilirler. Sosyal medya gibi sizi daha üretken olmaktan alıkoyabilecek dikkat dağıtan şeyleri umursamamaya çalışın. Her hafta kendinize hedefler ve süre sonları koyarak neyin sizin için işe yaradığını belirlemeye çalışın, ilerleme kaydettikçe programınızı yeniden ayarlayın.

Egzersiz Yapmaya Zaman Ayırın: Bir antrenman fanatiği olmanız gerekmiyor ama spor yapmak hem fiziksel hem zihin sağlığınız için önemlidir. Ödül: Spor yaptıktan sonra kendinizi iyi hissettirecek bir miktar endorfin alacaksınız. Haftada en az iki ya da üç gün 30 dakika kadar hareket etmeye çalışın. Bir yoga dersi alın. Mahallenizde koşun. Doğa gezintisine ya da yürüyüşe çıkın. Spor yaparken arkadaşlarınızı ve ailenizi size katılmaya davet edin. Hatta egzersiz yaparken bir ders bile dinleyebilirsiniz.

En başarılı insanlar bile denge kurabilmek için mücadele ediyorlar ve siz kariyerinizde ilerledikçe sorumluluklarınız artacak. Diploma almaya hak kazandığınızda sadece yeni bilgiler değil aynı zamanda zamanı yönetme becerileri edinmiş olacaksınız. Sizin için neyin işe yaradığını tespit edin ve ona uyun. Başarılı olacağınızı biliyoruz.

Europe Laureate Digital Üniversite programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen kayıt ol ve küresel ağımıza sen de katıl.

 • Communication
 • Construction Management
 • Criminology
 • Education
 • Engineering
 • Finance
 • Health
 • Human Resources
 • Humanities
 • Law
 • Management
 • Marketing
 • Sports Management
 • Çıktı al

  Makaleleri Filtreleyin

  Bulun
  FI_The-one-quality-that-builds-trust.jpg

  Güven İnşa Eden Yegâne Özellik

  Bilgi Birikiminiz
  FI_How-To-Succeed-In-Your-New-Job.jpg

  How To Succeed In Your New Job

  Profesyonel Gelişim
  FI_The-Most-Powerful-Leadership-Tool-You-Have--Your-Own-Example.jpg

  The Most Powerful Leadership Tool You Have:...

  Becerileriniz
  FI_The-Interesting-Link-Between-Remote-Work-And-Higher-Engagement.jpg

  The Interesting Link Between Remote Work And...

  Global Sosyal Ağ

  Makaleleri Filtreleyin

  Bulun

  Spotlight

  NETWORK KURMA

  Öğrenme aşamasında size yol gösterecek ve yardım edecek birini mi arıyorsunuz? İletişim ağımıza bir göz atın!

  İletişime geçin
  Özel partnerlerimiz

  Avrupa'nın pek çok yerindeki kardeş üniversitelerimizi yakından tanıyın

  Daha fazla bilgi edinin
  PROGRAMLARIMIZ

  Tüm temel dillerde sunulan, iş dünyasından sağlığa farklı çalışma alanlarımızdaki derecelerimizi keşfedin

  Daha fazla bilgi edinin
  YETENEK DEĞERLENDİRMELERİ

  Kendinizi, güçlü ve zayıf yanlarınızı tanımak için yetenek değerlendirme testlerimizi uygulayın (bu bölüm yalnızca İngilizcedir)

  Testi uygulayın