Profesyonel Kariyerinizi Dengede Tutarak Dijital MBA yapın

University of Europe Laureate Digital
Çıktı al
tr

Lisansüstü bir programa başlamak kişisel gelişiminizi güçlendirecek ve kariyerinizde başarı şansınızı artıracak kararlı bir adımdır. Dijital MBA derecesi bunu başarmak için özellikle etkili bir yoldur; modern iş yaşamının pek çok yönünü bir potada eritir. Her çapta sektör gün geçtikçe dijital teknolojiye bağlı hareket etmektedir ve bu teknolojiler hızla gelişmeye devam ederken, dijital bir MBA programı veri bakımından zengin pazarları analiz etmek için sizi hızlandırmakta, aynı zamanda veriye dayalı, bilgi sahibi, sorumlu ve yenilikçi kararlar vermenizi sağlamaktadır.

Dijital bir MBA programını tamamlama başarınız pek çok faktöre bağlıdır: istek, disiplin, organizasyon ve belki de en önemlisi, denge. Denge olmadan eğitiminiz süresince diğer faktörleri elinizde tutamazsınız. Öyleyse ne yapacaksınız? Zaten tam zamanlı bir çalışansınız, daha fazla sorumluluk için vaktiniz var mı?

Fırsatları Düşünün

Online bir program, mevcut iş becerilerinizi esnetirken ve güçlendirirken sizi daha fazla geliştirecektir. Bunu angarya bir iş veya vakit kaybı olarak düşünmeyin, mevcut zaman çizelgenize yapacağınız, zamana daha fazla değer katan, kendinizi sadece yeni fikirlerin heyecan verici gelişimine adadığınız güçlendirici bir takviye olarak düşünün.

Dijital bir MBA programı sayesinde geliştireceğiniz en önemli yetkinlikleri şunlardır:

 • Dijital teknoloji çağında müşterilerinizi nasıl dinleyeceğinizi ve onlara nasıl cevap vereceğinizi anlamak
 • Sosyal ağların gücünü anlamak ve bu gücü sonuna kadar kullanmak
 • Online ve offline pazarlama stratejilerini entegre etmek
 • Fırsatları ve riskleri dijital olarak analiz etmek
 • İş çözümleri ve inovasyon için yeni teknolojiler keşfetmek

Dijital bir MBA eğitimi sizi bu yetkinliklerin ötesinde iş kuramını keşfetme ve hızlıca profesyonel yaşama aktarılabilecek en iyi uygulamayı anlama fırsatı verir.

Programınızı size uygun hale getirin

Online eğitim programlarının en cazip özelliklerinden biri esnek olmalarıdır. Derslerinizi işe giderken yolda dinleyebilir, öğle molanızda tartışma forumlarını inceleyebilir, en uygun hissettiğiniz zamanda ödevlerinizi okuyabilir ve çalışma haftanızı planlamak için grup aktiviteleri yahut sabit testlerden temel olarak faydalanabilirsiniz. Online bir program size en iyi hissettiğiniz an çalışma özgürlüğü verir, enerji durumunuza ve çalışma takviminize göre işinizi kolaylaştıracak bir program oluşturabilirsiniz.

Unutmayın, dijital bir MBA programı sayesinde doğrudan kariyerinize tatbik edilebilecek bir programın eğitimini almış oluyorsunuz. Bu, meslektaşlarınızla akademik çalışmalarınız hakkında konuşabileceğiniz ve diğer uğraşılarınız hakkında da onlara karşı açık ve şeffaf olabileceğiniz anlamına gelir. Bir konunun diğer konuyla bağlantılı olması karşılıklı sonuç almanızı sağlar.

Dijital MBA programına başladığınızda, yaklaşık bir yıl sürecek bir sorumluluğunuz olacak. Büyük resme baktığınızda bu, çok fazla zamanınızı almaz. Programa başlamadan önce, akademik programınızın neye benzeyeceği hakkında kapsamlı şekilde bilgi sahibi olun ve mevcut sorumluluklarınızı not alın. Böylece eğitim tecrübenizin ve profesyonel yaşamınızın koordinasyon içinde olup olmayacağını önceden anlamış olursunuz.

Alacağınız her bir dersin programını gördükten sonra takviminizi işaretleyin. Çözmeniz gereken herhangi bir olası uyuşmazlığı saptayın; örneğin aynı haftasonu hem yetişmesi gereken bir vaka çalışmanız varken hem de bir konferansa gitmeniz gerekebilir.

Destek Ağlarınızdan Faydalanın

Evet, bazı aktivitelerinizi askıya almanız veya durdurmanız gerekebilir; örneğin oldukça fazla zamanınızı harcayan bir hobiniz gibi kendinize zaman ayırmanız da çok önemlidir. Bu, huzurlu bir yürüyüşle de olabilir, stres atmak için spor yapmak veya ailenizle vakit geçirmek de olabilir.

Güvendiğiniz insanlardan sizi desteklemelerini isteyin. Önceden dediğimiz gibi, bu eğitim süresi ömür boyu sürmeyecek; arkadaşlarınızın ve ailenizin bu süreçte yanınızda olacaklarına güvenmeniz gerekmektedir. Alacağınız sonuç, buna değecektir.

Programa başladığınızda, profesörleriniz ve grup arkadaşlarınız çok ihtiyaç duyduğunuz destek ve teşviki size verecektir. Sınıf arkadaşlarınız aynı süreçten geçtiği için sizinle empati kuracaktır. Profesörlerinizse meslektaşlarıyla bir arada çalışıp diğer derslerden ayrı veya onlarla kombine şekilde bir ders programı oluştururken siz de mevcut bilgi ve yeteneklerinizi daha da geliştireceksiniz.

Europe Laureate Digital Üniversite programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen kayıt ol ve küresel ağımıza sen de katıl.

 • Management
 • Marketing
 • Sports Management
 • Çıktı al

  Makaleleri Filtreleyin

  Bulun
  FI_The-one-quality-that-builds-trust.jpg

  Güven İnşa Eden Yegâne Özellik

  Bilgi Birikiminiz
  FI_How-To-Succeed-In-Your-New-Job.jpg

  How To Succeed In Your New Job

  Profesyonel Gelişim
  FI_The-Most-Powerful-Leadership-Tool-You-Have--Your-Own-Example.jpg

  The Most Powerful Leadership Tool You Have:...

  Becerileriniz
  FI_The-Interesting-Link-Between-Remote-Work-And-Higher-Engagement.jpg

  The Interesting Link Between Remote Work And...

  Global Sosyal Ağ

  Makaleleri Filtreleyin

  Bulun

  Spotlight

  NETWORK KURMA

  Öğrenme aşamasında size yol gösterecek ve yardım edecek birini mi arıyorsunuz? İletişim ağımıza bir göz atın!

  İletişime geçin
  Özel partnerlerimiz

  Avrupa'nın pek çok yerindeki kardeş üniversitelerimizi yakından tanıyın

  Daha fazla bilgi edinin
  PROGRAMLARIMIZ

  Tüm temel dillerde sunulan, iş dünyasından sağlığa farklı çalışma alanlarımızdaki derecelerimizi keşfedin

  Daha fazla bilgi edinin
  YETENEK DEĞERLENDİRMELERİ

  Kendinizi, güçlü ve zayıf yanlarınızı tanımak için yetenek değerlendirme testlerimizi uygulayın (bu bölüm yalnızca İngilizcedir)

  Testi uygulayın