Online Öğrenme Deneyiminden En İyi Şekilde Faydalanmanın Yolları

University of Europe Laureate Digital
Çıktı al
tr

Eğitiminize devam etmeye—ve de kariyerinizi ilerletmeye—karar vermek oldukça büyük bir sorumluluğu beraberinde getirir. Öte yandan online eğitiminize fiziksel olarak derslere girer gibi yaklaşırsanız harcayacağınız zaman ve çaba karşılığını bulacaktır. Bu süreçte online öğrenme deneyiminden en iyi şekilde faydalanmanızı sağlayacak tüyoları sizin için derledik:

Gelişimini kendin yönlendir

Lisans eğitiminize online devam etmek hedeflerinizi belirlemede ve bu hedeflere ulaşmada sorumluluğun sizde olduğu anlamına gelir. Online öğrenmenin gerektirdiklerine adapte olduğunuzda, kendinizi daha iyi tanıyacak ve size uyan en iyi çalışma yöntemini tespit edebileceksiniz. Bu da profesyonel olarak çalışmayı seçtiğiniz alanda değerinizi artıracaktır. Online eğitimde profesörler yoklama almazlar ya da gelişme kaydedip kaydetmediğinizi kontrol etmezler, o yüzden başarı olmaya kendinizi adamanız elzemdir.    

Sıkı sıkıya bağlı kalacağın bir program yap

Online öğrenmede sabit bir program yoktur ve bu durum kendinize en uygun saatlere göre programınızı ayarlamanıza olanak sağlar. Pek çok online lisans öğrencisi okurken yarı ya da tam zamanlı çalışır; aile ve diğer sorumlulukları da hesaba katarsak sıkıştırılmış bir programları vardır. Bir günde 24 saatin yeterli olmadığını düşündüğünüz zamanlarda bile online eğitim size gerekli olan esnekliği sağlayarak bir rutin geliştirmenize yardımcı olur. Böylece işlerinizi daha rahat organize edebilir ve eğitiminiz üzerinde kontrol sahibi olabilirsiniz.

Online tartışma gruplarına katıl

Sınıf arkadaşlarınla birebir tanışma fırsatın olmasa da, online mesajlaşma panoları, sosyal medya, görüntülü konferanslar ve forumlarda aktif olmak öğrenme sürecine önemli katkılar sağlar. Okul arkadaşlarınızla sıkı bağlar kurmanız farklı bakış açıları kazanmanıza, kendi fikirlerinizi geliştirmenize, iyi bir öğrenci ve iyi bir profesyonel olmanıza yardımcı olur. Dünyanın her yerinde kabul gören bir online lisans programının sunduğu network fırsatlarını değerlendiğinizde öğrenme potansiyelinizi sınıftaki çalışmalarının çok ötesine taşıyabilirsiniz.

Sınıf arkadaşlarınla iletişimde ol

Network kurma her zaman önemlidir fakat sınıf arkadaşların dünyanın dört bir tarafına yayılmışsa o zaman daha da önem kazanır. Sınıf arkadaşlarınız farklı ülkelerde sistemin nasıl işlediğini bildikleri gibi kendi başına ulaşmanın mümkün olamayacağı bağlantılara da sahiptirler. Eğer ikamet edilen yerlere ya da farklı etkinliklere katılma şansınız varsa bunu değerlendirin ve sınıf arkadaşlarınızı geleneksel yöntemlerle de tanıyın—online ya da değil birbirinize gerektiğinde yardımcı olabilirsiniz.  

Öğrendiklerini uygulamaya geçir

Online eğitimin en iyi yönlerinden biri yarı ya da tam zamanlı bir işte çalışırken tamamlanabilmesidir.Öğrendiklerinizi gerçek hayatta hemen uygulama şansına sahip olursunuz, ne kadar erken o kadar iyi. Edindiğiniz becerilerden fayda sağladıkça, temel kavramları anlayışınız da o kadar derinleşir.

 İyi bir izlenim bırak

Online bir sınıf ortamında arka planda kaybolmak kolaydır fakat profesörler bunu önlemek için önemli bir kaynak ve network oluşturma fırsatıdır. Profesörlerinizle iletişime geçerek ve derslerde başarılarınızla öne çıkarak eğitiminizi ne kadar ciddiye aldığınızı göstermenin yanı sıra profesörlerinizin deneyim ve bağlantılarından da faydalanırsınız. Geleneksel bir sınıf ortamından çok daha az yüz yüze vakit geçirme şansınızın olması öğretmenlerinizle ve sınıf arkadaşlarınızla bağlantı kuramayacağınız anlamına gelmez. Online eğitim programı tarafından sunulan pek çok dijital araçla rahatlıkla onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Europe Laureate Digital Üniversite programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen kayıt ol ve küresel ağımıza sen de katıl.

 • Çıktı al

  Makaleleri Filtreleyin

  Bulun
  FI_The-one-quality-that-builds-trust.jpg

  Güven İnşa Eden Yegâne Özellik

  Bilgi Birikiminiz
  FI_How-To-Succeed-In-Your-New-Job.jpg

  How To Succeed In Your New Job

  Profesyonel Gelişim
  FI_The-Most-Powerful-Leadership-Tool-You-Have--Your-Own-Example.jpg

  The Most Powerful Leadership Tool You Have:...

  Becerileriniz
  FI_The-Interesting-Link-Between-Remote-Work-And-Higher-Engagement.jpg

  The Interesting Link Between Remote Work And...

  Global Sosyal Ağ

  Makaleleri Filtreleyin

  Bulun

  Spotlight

  NETWORK KURMA

  Öğrenme aşamasında size yol gösterecek ve yardım edecek birini mi arıyorsunuz? İletişim ağımıza bir göz atın!

  İletişime geçin
  Özel partnerlerimiz

  Avrupa'nın pek çok yerindeki kardeş üniversitelerimizi yakından tanıyın

  Daha fazla bilgi edinin
  PROGRAMLARIMIZ

  Tüm temel dillerde sunulan, iş dünyasından sağlığa farklı çalışma alanlarımızdaki derecelerimizi keşfedin

  Daha fazla bilgi edinin
  YETENEK DEĞERLENDİRMELERİ

  Kendinizi, güçlü ve zayıf yanlarınızı tanımak için yetenek değerlendirme testlerimizi uygulayın (bu bölüm yalnızca İngilizcedir)

  Testi uygulayın