İş/Yaşam Dengesinde E-Öğrenimin Faydaları

University of Europe Laureate Digital
Çıktı al
tr

İnsanlığın parlak geleceğini tarif etmek için coşku ile “serbest zamanlı toplumdan” söz ettiğimiz günler vardı. O zamandan beri bu anlayış gözümüzden düştü, değil mi? (Aranızda daha yaşlı olanların bu saf düşünceye gülümsediğini—hatta güldüğünü—görebiliyorum!) Emin olmak bakımından, birkaç sorun saymak gerekirse, sonu gelmeyen uzun iş saatlerinin, ev ve aile sorumluluklarının, mali baskıların ve bitkinliklerin arasına sıkıştığımız bir dünyada artık hayat yolundaki kalıcı trafik sıkışmaları (hem gerçek hem mecaz anlamı ile) diye bir sorun söz konusudur.

O zaman, günlük hayatınızın zaten titrek olan binasına bir MBA programı yürütmek gibi yeni bir görev eklerseniz ne olur?

Önce, insanları yüksek lisans öğrenimi almaya neyin teşvik ettiğini kısaca hatırlayalım. Lisansüstü eğitim merdivene eskisinden çok daha hızlı tırmanmanıza olanak verir ve durumunuza bağlı olarak sürekli ve hatta katlayarak artan bir gelir sağlar. Bu son nokta bakımından, Forte Foundation tarafından 2014 yılında yapılan bir araştırmaya göre, bulunduğunuz ülkeye, istihdamınıza ve önceki deneyiminize bağlı olarak, bir MBA derecesi mezuniyette ortalama %35-45 ve beş yıl sonra %55-65 ücret artışı sağlayacaktır.

Gelecek ile ilgili toz pembe öngörülerin ıskaladığı bir şey varsa o da İnternetin ortaya çıkması ve hayatlarımız üzerinde yaptığı etki olmuştur. Teknolojinin en köklü etkilerinden birisi kuşkusuz serbest bilgi akışı ve e-öğrenimin icat edilmiş olmasıdır.

Her kökenden insanlar artık kendilerinden önceki insanların sahip olmadığı bir seçeneğe sahiptir: İşlerini, evlerini, kentlerini, ailelerini veya ülkelerini terk etmek zorunda olmadan bir yüksek lisans derecesi elde edebilirler.

Açıktır ki her paranın iki yüzü vardır. Bir an için durup olumsuz yüzü hakkında düşünmek faydalıdır. İnternet erişimi birçok ülkede geniş şekilde mevcut olduğu halde bazı ülkelerde güç veya son derece pahalıdır. Yalnız başına çalışmak bazı kişiler için biraz daha güç ve daha az motive edici olabilir. Tüm kursların e-öğrenim şekli içinde mutlaka mevcut olması söz konusu değildir. Ve bu sorun kuşkusuz ortadan kalkmaya başlamış olsa bile, bazı işverenlerin uzaktan eğitime aynı değeri vermediği hala doğrudur.

İyi olan taraf şudur ki avantajlar dezavantajlardan çok daha fazladır ve sizin ve tüm ailenizin günlük hayatını geliştirmeye büyük bir katkıda bulunabilir!

Europe Laureate Digital Üniversite programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen kayıt ol ve küresel ağımıza sen de katıl.

 • Communication
 • Construction Management
 • Criminology
 • Education
 • Engineering
 • Finance
 • Health
 • Human Resources
 • Humanities
 • Law
 • Management
 • Marketing
 • Sports Management
 • Çıktı al

  Makaleleri Filtreleyin

  Bulun
  FI_The-one-quality-that-builds-trust.jpg

  Güven İnşa Eden Yegâne Özellik

  Bilgi Birikiminiz
  FI_How-To-Succeed-In-Your-New-Job.jpg

  How To Succeed In Your New Job

  Profesyonel Gelişim
  FI_The-Most-Powerful-Leadership-Tool-You-Have--Your-Own-Example.jpg

  The Most Powerful Leadership Tool You Have:...

  Becerileriniz
  FI_The-Interesting-Link-Between-Remote-Work-And-Higher-Engagement.jpg

  The Interesting Link Between Remote Work And...

  Global Sosyal Ağ

  Makaleleri Filtreleyin

  Bulun

  Spotlight

  NETWORK KURMA

  Öğrenme aşamasında size yol gösterecek ve yardım edecek birini mi arıyorsunuz? İletişim ağımıza bir göz atın!

  İletişime geçin
  Özel partnerlerimiz

  Avrupa'nın pek çok yerindeki kardeş üniversitelerimizi yakından tanıyın

  Daha fazla bilgi edinin
  PROGRAMLARIMIZ

  Tüm temel dillerde sunulan, iş dünyasından sağlığa farklı çalışma alanlarımızdaki derecelerimizi keşfedin

  Daha fazla bilgi edinin
  YETENEK DEĞERLENDİRMELERİ

  Kendinizi, güçlü ve zayıf yanlarınızı tanımak için yetenek değerlendirme testlerimizi uygulayın (bu bölüm yalnızca İngilizcedir)

  Testi uygulayın