Dijital Diplomanızla Profesyonel Ağınızı Nasıl Genişletir, Kurumunuza ve Kariyerinize Doğrudan Nasıl Etki Edersiniz?

University of Europe Laureate Digital
Çıktı al
tr

Eğitim, pek çok açıdan özgürleştiricidir. Diğer şeylere ilaveten, eğitimli olmak, dikkatli ve esnek bir düşünür olmaktır. Üniversite veya yüksek lisans eğitiminizi tamamlamak, çalıştığınız programa başlamadan önceki halinize göre daha fazla yetenek ve bilgiye sahip olduğunuz anlamına gelir.

Pratik bir bakış açısından bakıldığında, aldığınız eğitim pek çok şeyi ifade eder. İlk olarak, bu eğitimi tamamlamak için yeterince gayretli olduğunuzun kanıtıdır. İkincisi, alanınızda tanınmış profesyonellerden eğitim aldığınızı gösterir. Üçüncüsü, benzer eğitimi alan veya hatta almayan diğer insanlarla anlam bütünlüğü içinde etkileşime geçebildiğiniz anlaşılır. ABD Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı bir rapora göre, üniversite eğitimine sahip kişiler lise diploması olanlara göre %66 daha fazla para kazanmaktadır. Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) raporuna göreyse, daha ez eğitimli insanlara göre üniversite okumuş kişiler istihdam konusunda daha başarılıdır. Peki, siz, dünyanın sizi nasıl tanımasını istersiniz? Bir başka deyişle, dijital diplomanızla profesyonel ağınızı nasıl genişletir, bunu kurumunuza ve kariyerinize doğrudan nasıl yansıtırsınız?

Öğrenip Yarattıklarınızdan Faydalanın

Makaleler, projeler ve okuduğunuz dalda tezlerle dolu bir portföyünüz var. Kendi alanınızdaki insanlara kendinizi tanıtmak için bunları bir araç olarak düşünün. Bunları, ileriye dönük işleriniz için bir temel taşı olarak da kullanabilir, kendi organizasyonunuzdaki ve alanınızdaki insanlarla etkileşime geçerken fikirlerinizi genişletebilirsiniz. Başarılarınızı sadece alt alta sıralamaktan farklı bir seyden bahsediyoruz. Daha çok özgeçmişinizi sürekli canlı tutmak gibi düşünebilirsiniz. 

Öğrendiklerinizi pratiğe dökmek için mezun olana kadar beklemenize gerek yok. Çoğu öğrenci, online bir eğitim almadan çok önce iş hayatına girmiştir bile. Profesyonel iş bilginizi geliştirmek ve kariyer edinme fırsatlarınızı geliştirmek istemek, online bir programa kaydolmak için muhteşem sebeplerdir. Bu tecrübeler, birbirini bütünleyici olabilir. Örneğin, ödev projeleriniz ve sınavlarınız, genelde gerçek hayata tatbik edilebilir uygulamalardır çünkü bu tür programların amacı öğrencilerin sınıf ortamındaki fikirlerini pratiğe dökmelerine yardım etmektir. 

Bu Süreçte Size Yardımcı Olanları Unutmayın 

Örnek vermek gerekirse, University of Europe Laureate Digital, hem yaşam boyu öğrenme hem de profesyonel gelişim açısından küresel çapta sosyal ağlar kurma fikri üzerine inşa edilmiştir. İyi yapılandırılmış bir eğitim enstitüsünün pek çok faydasından biri, program esnasında ve bittikten sonra dahi profesyonel gelişiminizi destekleyici nitelikleridir.  

Ortak akademik ve profesyonel ilgiyi paylaşan profesörler ve sınıf arkadaşlarıyla yakından çalışmak doğal olarak güçlü ve kalıcı bağlar kurar. Eğitiminizi tamamladığınızda kariyer desteği ve gelişimi için bu bağlara güveneceksiniz. Belki onlardan bir LinkedIn onayı veya referans bekleyecek belki de siz onlara referans olacaksınız. 

Dijital Bilginizden Faydalanın 

En son teknolojiye uygun bir eğitim teknolojisi kullanan bir kurumda dijital bir eğitim almak, internetin sunduklarını geliştirecek teknik becerilere sahip olmanız anlamına gelir. Profesörleriniz ve sınıf arkadaşlarınızla, chat odalarından tutun canlı video konferanslarına kadar çeşitli ortamlarda etkileşime geçersiniz. Hem teknolojiyi kullanmayı öğrenir hem de bunun için gereken benzersiz iletişim becerilerini keşfedersiniz. Örneğin e-posta gönderirken kullanacağınız üsluptan, verimlilik ve etkinlik artışı için çalıştıracağınız en iyi uygulama ve programların bilgisine kadar pek çok şekilde bu tecrübeleri doğrudan iş dünyasına aktarabilirsiniz.

LinkedIn gibi sosyal ağ sitelerine katıldığınızda, dijital becerilerinizin oldukça işe yaradığını göreceksiniz. Bu siteler kullanıcı dostu olmaya eğilimli olduğundan, onları tam potansiyelleriyle kullanmak için en iyi adımı atmak, kendi başına bir sanattır. Online bir ortamda kendinizi ne şekilde ve nelerden bahsederek anlattığınız çok önemlidir. Bu durum özellikle, online etkileşimlerin kaçınılmaz olarak eş zamansız ve paramparça dağılmış halde olduğu bir dünyada önem taşımaktadır. Kendinizi online ortamda nasıl tanıtacağınızı iyi bilmek profesyonel yaşamınız için oldukça faydalı olabilir. Etkili bir konuşma yahut kullandığınız dildeki samimiyet veya mümkün olan en iyi şekilde tecrübeleriniz ve başarılarınız hakkında net ve anlaşılır detaylar vermek iyi bir yöntem olabilir.    

Kendinize Bir Yer Edinin 

Artık kendine online dünyada bir mevcudiyet yaratamamış çok az toplum veya profesyonel kurum kalmış durumdadır. Kendinize bir yer edinip, iletişime geçin. Organizasyonel üyelikler genelde online türde sertifikalar isterler, aldığınız bu eğitim sizin için giriş bileti olacaktır. Esasında aldığınız bu dijital eğitim, bir referans mektubu gibidir; daha kimseyle iletişime geçmeden bile bu kurumlarca anında saygı gören bir itibarınız olacaktır. O andan itibaren, kim olduğunuzu, kariyerinize veya profesyonel organizasyona hangi şekillerde yararınız dokunacağını gittikçe daha iyi anlatabilirsiniz.

Sosyal medya grupları mükemmel birer iletişim kaynaklarıdır. Facebook, LinkedIn veya sizin alanınızda bu tarz başka bir sitedeki resmi olmayan profesyonel gruplara katılmak da yeni bağlantılar kurmak veya mesleğiniz hakkında güncel bilgilere sahip olmak için iyi bir yoldur. Bu grupların çoğu, kariyerinizi veya organizasyonel başarınızı geliştirmek için pek çok fırsatlar sunan bire bir veya online sosyal ağ etkinlikleri oluşturur. Bilgi kirliliğinin tavan yaptığı bir dünyada yaşıyoruz; inovasyonun yakıtı olan çözülecek yeni problemler bulunuyor. Meslektaşlarınızla ve diğer insanlarla etkileşime geçmek, bu sürece müdahil olmanız için adeta zorunludur.  

İyilik Yapmayı Unutmayın

Gönüllü olarak mentor olmak veya benzer bir aktivitede bulunmak bir kazan-kazan durumudur. Bir iyilik yaparak karşılığında yeni arkadaşlıklar ve irtibatlar edinmiş olursunuz. Elinizde diplomanız olduğundan kalan zamanınızı alanınızda gönüllü işler yaparak geçirebilirsiniz. Elbette işinizle alakası olmayan fakat iyi bir amaç uğruna olan bir gönüllülük işi de sizi tatmin edecektir. Muhteşem becerileri değerlendiren Horsesmouth ve Brightside gibi online mentorluk organizasyonları mevcuttur. Bu beceriler doğrudan dijital eğitiminizle bağlantılıdır. Nihayetinde, akademik diplomanıza göre bir dizi içerik bilgisi edinimi, yetenek gelişimi ve yatkınlığa göre gelişim konusunda bilgi sahibisiniz. Gönüllü olduğunuzda en azından eğitimini aldığınız şeyi pratiğe dökmüş olursunuz. 

Europe Laureate Digital Üniversite programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen kayıt ol ve küresel ağımıza sen de katıl.

 • Çıktı al

  Makaleleri Filtreleyin

  Bulun
  FI_The-one-quality-that-builds-trust.jpg

  Güven İnşa Eden Yegâne Özellik

  Bilgi Birikiminiz
  FI_How-To-Succeed-In-Your-New-Job.jpg

  How To Succeed In Your New Job

  Profesyonel Gelişim
  FI_The-Most-Powerful-Leadership-Tool-You-Have--Your-Own-Example.jpg

  The Most Powerful Leadership Tool You Have:...

  Becerileriniz
  FI_The-Interesting-Link-Between-Remote-Work-And-Higher-Engagement.jpg

  The Interesting Link Between Remote Work And...

  Global Sosyal Ağ

  Makaleleri Filtreleyin

  Bulun

  Spotlight

  NETWORK KURMA

  Öğrenme aşamasında size yol gösterecek ve yardım edecek birini mi arıyorsunuz? İletişim ağımıza bir göz atın!

  İletişime geçin
  Özel partnerlerimiz

  Avrupa'nın pek çok yerindeki kardeş üniversitelerimizi yakından tanıyın

  Daha fazla bilgi edinin
  PROGRAMLARIMIZ

  Tüm temel dillerde sunulan, iş dünyasından sağlığa farklı çalışma alanlarımızdaki derecelerimizi keşfedin

  Daha fazla bilgi edinin
  YETENEK DEĞERLENDİRMELERİ

  Kendinizi, güçlü ve zayıf yanlarınızı tanımak için yetenek değerlendirme testlerimizi uygulayın (bu bölüm yalnızca İngilizcedir)

  Testi uygulayın