Bir Hafta Sonunda Öğrenebileceğiniz Dijital Beceriler

University of Europe Laureate Digital
Çıktı al
tr

Hangi kariyerin peşinden giderseniz gidin, öyle ya da böyle ilgili iş kolu dijital teknolojiyle dönüşmektedir. Pek çok durumda bilgisayarlar mesleklerin yerini almaktadır: Oxford Üniversitesi akademisyenlerinin yayınladığı bir makaleye göre, gelecekteki birkaç yılda mesleklerin yarısı makineler yüzünden kaybolabilir. 

 

Uzun ve tatmin edici bir kariyer planlıyorsanız, gittikçe yükselen bir teknolojiye sahip bir dünyayla bağlantılı kalarak dijital becerilerinizi keskinleştirmek akıllıca bir hareket olacaktır. İş arama sitesi olan Indeed’e göre, iş ilanlarında en hızlı artan çoğu anahtar kelime, mobil uygulama gelişimi ve HTML5, modern internet için zemin teşkil eden kodlama dili gibi dijital teknolojilerle bağlantılıdır.

 

Şayet çalışmalarınız veya kariyerinizle meşgulseniz, kendinizi harap etmek istemezsiniz çünkü yeni şeyler öğrenmek için zaman bulmak zor olabilir. Biz de hayatınızı fazla meşgul etmeden becerilerinizi geliştirebileceğiniz yolları içeren bir liste oluşturduk. 

Web Geliştirme Öğrenin 

İster büyük bir şirkette ister evden serbest çalışın, web siteniz dünyayla bağlantınızı oluşturan en önemli yollardan biridir. İnternetin nasıl oluştuğunu kavramak da oldukça kıymetli bir araçtır. Web tasarım konusunda bir kariyer oluşturabilir, şirketinizdeki web ekibini daha etkili şekilde yönetebilir yahut işinizi güçlendirmek ve tüm yaratıcı kontrolü tekelinizde tutmak için kendi sitenizi oluşturabilirsiniz. 

Neyse ki artık web sitesi için kod yazmak, karmaşık kılavuzlar ve kitaplar labirentinde güçlükle ilerlemek anlamına gelmiyor.  Codeacademy gibi kuruluşlar, çabucak sonuç almanız için pratik projeler ve temel bilgilerle size yol gösteren online dersler oluşturmuştur. Zevkinize göre eğitim programıyla birlikte hızlı veya yavaş tempoda ilerleyebilirsiniz. Üstelik ücretsiz bir program!

iPhone Uygulamaları Yazın

Mobil uygulama geliştiricileri en fazla rağbet gören çalışanlardır; sebebi aşikâr. Her altı yetişkinden biri, akıllı telefon veya tabletten internete bağlanıyor ve bu rakam hızlıca artmaktadır. Bu kullanıcılar, hızlı, kullanıcı dostu uygulamalarda webte olduklarından daha çok vakit geçirirler.

Unutmayın, geleceğin gözdesi uygulama geliştirmek olacaktır; Apple, Swift Playgrounds adı verilen iPhone uygulamaları oluşturmak için kullanılan dile yönelik bir eğitim platformu kurmuştur. Çocuklar tarafından kullanılabilecek kadar basittir bu nedenle uygulamada çocuksu grafikler bulabilirsiniz ancak bunu yaparken bir sonraki Angry Birds’ü yaratacak gerçek kodlama becerilerini öğrenebilirsiniz veya en azından şirketinizdeki web geliştiricilerle empati kurabilirsiniz!  

Mükemmel Sunumlar Hazırlayın

Dijital dünyada başarı elde etmek mühendislikten ibaret değildir: Steve Jobs hiç web kodu yazmamıştır, ancak dünyanın en iyi iş iletişimcilerinden ve sunucularından biri olmuştur. Günümüzde iş sektörleri, yatırımcıları büyük fikirlerinizi desteklemek konusunda ikna edecek doğru Powerpoint sunumlarıyla dönüştürülebilir. Sunum becerilerinizi geliştirmek, atacağınız en önemli adımlardan biri olabilir.

TED konuşmacılarından başka kim size daha iyi ilham verebilir? Powerpoint sunumunu alıp,  altı yılda bir milyar görüntüleme alan popüler bir sanat formuna dönüştürdüler. Bir hafta sonunuzu ayırıp, önerilerini dikkate aldığınızda, madde madde cümlelerle okuyucuları sıkmayacak, aksine güçlü görseller ve ses getiren hikaye anlatıcılığınızla onlara ilham vereceksiniz. 

Kişisel Gelişime Giden Yolu Eğlenceli Hale Getirin 

Bilgiyi daha erişilebilir hale getirmiyorsa internetin ne önemi var? Online olarak resmi veya resmi olmayan eğitim sunan platformların patlama yaptığı bir dönemde olduğumuza şaşırmamalı. Sabah 9 akşam 5 gittiğiniz iş yeriniz ya da normal çalışmalarınız arasında kendi kişisel gelişiminizi önemsiyorsanız, Highbrow harika bir seçenek olabilir.

Meşgul bir yaşama kolay adapte edilebilen, küçük porsiyonlar halinde öğrenme fikri üzerine inşa edilmiştir: sabah kahvenizi içerken tadını çıkaracağınız beş dakikalık bir kavrayış anı. SEO temel kuralları gibi belirli dijital becerileri öğrenmeye başlayabilirsiniz ya da ‘bir girişim nasıl pazarlanır’ gibi dijital dünyaya yönelik iş becerileri geliştirebilirsiniz. Belki de yeni bir şeyle beyin egzersizi yapmak istersiniz: tıp tarihinden sürrealist ressamlara kadar geniş bir yelpaze sizi bekliyor. Apple Mac dizaynına ilham veren kaligrafi sınıfı da bir örnek olabilir… en iyi fikirlerin nereden geleceğini asla bilemezsiniz. 

Europe Laureate Digital Üniversite programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen kayıt ol ve küresel ağımıza sen de katıl.

 • Çıktı al

  Makaleleri Filtreleyin

  Bulun
  FI_The-one-quality-that-builds-trust.jpg

  Güven İnşa Eden Yegâne Özellik

  Bilgi Birikiminiz
  FI_How-To-Succeed-In-Your-New-Job.jpg

  How To Succeed In Your New Job

  Profesyonel Gelişim
  FI_The-Most-Powerful-Leadership-Tool-You-Have--Your-Own-Example.jpg

  The Most Powerful Leadership Tool You Have:...

  Becerileriniz
  FI_The-Interesting-Link-Between-Remote-Work-And-Higher-Engagement.jpg

  The Interesting Link Between Remote Work And...

  Global Sosyal Ağ

  Makaleleri Filtreleyin

  Bulun

  Spotlight

  NETWORK KURMA

  Öğrenme aşamasında size yol gösterecek ve yardım edecek birini mi arıyorsunuz? İletişim ağımıza bir göz atın!

  İletişime geçin
  Özel partnerlerimiz

  Avrupa'nın pek çok yerindeki kardeş üniversitelerimizi yakından tanıyın

  Daha fazla bilgi edinin
  PROGRAMLARIMIZ

  Tüm temel dillerde sunulan, iş dünyasından sağlığa farklı çalışma alanlarımızdaki derecelerimizi keşfedin

  Daha fazla bilgi edinin
  YETENEK DEĞERLENDİRMELERİ

  Kendinizi, güçlü ve zayıf yanlarınızı tanımak için yetenek değerlendirme testlerimizi uygulayın (bu bölüm yalnızca İngilizcedir)

  Testi uygulayın