e-MBA Türkçe

Istanbul Bilgi University

Language : {{ _lang(language,"label")}}{{$last ? '' : ', '}}
Next start date : February 13 2017
Modality :

Are you interested ?

Leave us your contact details and one of our enrollment advisors will get in contact with you

By submitting your contact details you agree to the Terms of Use and the Privacy Policy

Have any specific questions?

Ask directly one of our faculty members, alumni or enrollment advisors. Direct message them or maintain a one-to-one advisory session.

Overview

İşinizde ihtiyacınız olan, sizi geliştirecek bilgiye ulaşmak için mekan ve zamanla sınırlanmış bir yüksek lisans programına katılmak zorunda değilsiniz. Kuruluşu 2000’li yılların başına dayanan BİLGİ Uzaktan Eğitim MBA Programı dünyanın neresinde olursa olsun kendini geliştirmek isteyenler için 15 yıldır iyi bir alternatif… Özellikle İstanbul dışında yaşayanlar, yoğun seyahat programları olanlar veya İstanbul’da çalışsalar dahi ders saatlerine uymak konusunda sıkıntı yaşayanlar için bu program geliştirildi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi e-MBA Türkçe programından mezun olabilmek için sekiz adet zorunlu ders, iki adet seçmeli ders ve bitirme projesinin tamamlanması gerekmektedir.

e-MBA Programı’nda dönem sonlarında gerçekleşecek final sınavları için santralistanbul Kampüsü’ne gelmenizi rica ediyoruz.

Academic program

Zorunlu Dersler

Temeli oluşturan sekiz adet zorunlu ders yöneticilerin iş yaşamındaki sorularına cevap vermek ve gereksinim duyulan alt yapıyı oluşturma amacı ile düzenlenmiştir.

İşletme Yönetimi
Operasyon Yönetimi
İşletmeciler için İstatistik
Pazarlama Yönetimi
İşletme Ekonomisi
Muhasebe
Finansal Yönetim
Stratejik Yönetim
Proje

 

Seçmeli Dersler

Finans, pazarlama ve genel yönetim konularında yoğunlaşan seçmeli dersler öğrencilere pratik çözümlere yönelik donanım sağlamaktadır.

Marka Yönetimi
Tedarik Zinciri Yönetimi
Müşteri İlişkileri Yönetimi
Oyun Teorisi
Modern Finans Yöntemleri
Kalite Yönetimi
Satış Yönetimi
Yeni Ekonomi ve e-İş
Girişimcilik ve KOBİ Yönetimi
Tüketici Davranışları
İnsan Kaynakları Yönetimi
Yatırım Analizi ve Portföy Yönetimi
Proje Yönetimi

 

Bitirme Projesi

Öğrenciler öğretim üyelerinin koordinasyonunda bitirme projesi hazırlamakla yükümlüdürler. Bitirme projesindeki amaç, öğrencilere ilgi duydukları bir alanda daha derin bir çalışma olanağı sağlamak ve araştırma deneyimi kazandırmaktır. Daha sonra öğrenci proje danışmanı gözetiminde projesini hazırlar ve dönem sonunda belirtilen tarihte teslim eder. Proje dersi başarısız (“F”) veya başarılı (“P”) olarak değerlendirilir, ve bu genel not ortalamasına katılmaz.

Bir buçuk yıldan oluşan eğitim süresi üç yarıyıldır. Bu süre başarısız olunan derslerin tekrarı ya da bitirme projesinin gecikmesi halinde altı yarıyıla kadar uzayabilir.

 

Faculty

Prof. Dr. Lale Duruiz
Lisans derecesini ODTÜ Endüstri Mühendisliği’nden, yüksek lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden ve Doktora derecesini de Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden almıştır. Doktora tez araştırmasını Sussex Üniversitesinde yapmış, Ford Foundation ve IDRC için çeşitli sektörlerde teknolojik kapasite üzerine projeler yürütmüştür. İstanbul Bilgi Üniversitesi kurucularından olup 2001-2005 yıllarında Üniversitenin Rektörlüğünü yapmış ve 2009 yılında Mühendislik Fakültesinin kurucu Dekanlığını üstlenmiştir. 2003 yılından bugüne kadar Avrupa Konseyinde Bilim ve Kadın Helsinki Grubu Türkiye Delegesi olarak görev yapmıştır. Özellikle otomotiv sanayi ile ilgili yurtdışında yayınlanmış kitapları, kitap bölümleri ve makaleleri vardır.

Prof. Dr. Şule Işınsu Özmen

Orta ve lise öğrenimine TED Ankara Koleji’nde 1977’de tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İşletme Bölümünden 1981 yılında mezun oldu. ODTÜ işletme bölümünde araştırma görevlisi olarak başladığı akademik hayatına, 1985 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünde devam etti. Temmuz 2009’dan itibaren İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA programında ve e-MBA Türkçe, e-MBA İngilizce uzaktan eğitim programlarında “E-Ticaret” “New Economy & E-Business” ve “Yeni Ekonomi ve Elektronik İşletme” “Araştırma Yöntemleri” ve “İşletme İstatistiği” dersleri vermektedir. 2003 ve 2006 yılında 1. ve 2. Baskısı, 2009 yılında genişletilmiş üçüncü baskısı yapılan “Ağ Ekonomisinde Yeni Ticaret Yolu E-Ticaret” isimli kitabının 4. ve yenilenmiş baskısı Şubat 2012 yılında çıkmıştır. 2003 yılında Birleşmiş Milletler Dünya Ticaret Örgütü (UNCTAD/WTO), Uluslararası Ticaret Merkezi, İşletme Yönetimi Geliştirme Bölümü (ITC/EMDS) E-Trade Bridge Programı’nda Danışman olarak görev yapmış “e-Preparedness of Turkey” raporunu hazırlamıştır. Ülkemiz KOBİ’lerinin Bilişim Teknolojilerini ve E-ticaret uygulamalarını benimsemesi ve kullanması konusunda konferans ve seminerler vermektedir. Şule Özmen hakkında detaylı bilgiye kendi kişisel web sitesinden www.suleozmen.com e-ticaret titabının blog sitesine www.eticaretkitabi.com ‘dan erişmek mümkündür.

Doç. Dr. Göksel Aşan

Education 1991 - 1998 Ph.D. in Public Economics: Istanbul University 1988 - 1991 M.A. in Public Economics: Istanbul University 1983 - 1987 B.A. in Public Economics: Istanbul University

Work Experience 2008 - ... Associate Professor, Istanbul Bilgi University 1998 - 2008 Assistant Professor; Istanbul Bilgi University 1988 - 1998 Research Assistant; Istanbul University

Courses Taught 2010 – 2011 Academic Year: MBA - Economics MBA - Decision Making e-MBA - Oyun Teorisi e-MBA - Managerial Economics IPE - Global Macroeconomics IPE - Research Methods LSE - Mathematics Previously: LSE - Introduction to Economics LSE - Mathematics LSE - Advanced Linear Algebra LSE - Mathematical Economics LSE - Microeconomics LSE - Game Theory LSE - Public Economics LSE - Further Math for Economists EC - Industrial Economics EC - Mathematical Analysis for Economists EC - Principles of Economics MA - Mathematics and Statistics PhD - Games and Information

Past and Current Professional Activities Member of Murat Sertel Center for Advanced Economic Studies Member of Society for Social Choice and Welfare Director to London School of Economics External Programme at Istanbul Bilgi University Organising Committee of Social Choice and Welfare Annual Congress 2006 Organising Committee of Traditional Bosphorus Workshop on Economic Design Organising Committee of Game Theory Conference 2012

Publications Coalition Structural Games and the Voluntary Provision of Public Goods (with M. Remzi Sanver), in Advances in Economic Design (eds. M.R. Sertel and S. Koray), Springer-Verlag, Berlin, 2003, 251-259 Another Characterization of the Majority Rule (with M. Remzi Sanver), Economics Letters, 2002, 75 (3), 409-413 Maskin Monotonic Aggregation Rules (with M. Remzi Sanver), Economics Letters, 2006, 91, 179-18

Doç. Dr. Selcen Öztürkcan

Doç. Dr. Selcen Öztürkcan akademik kariyerine İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde devam etmektedir. 1995 yılında Tarsus Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra, 1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Mühendislik alanında lisans derecesini şeref öğrencisi olarak almış, 2001 yılında Bilkent Üniversitesi’nde başarı burslu olarak İşletme alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Yine burslu olarak 2002 – 2003 yılları arasında University of South Florida’da, daha sonra ise 2003 – 2007 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde doktora çalışmalarına devam etmiş ve 2007 yılında tamamladığı doktora çalışmaları Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından “Doktora Onur Ödülü”ne layık görülmüştür.

Hala Goldman Sachs’s 10 000 Women, Mazda, Vestel, IngBank ve AÇEV gibi kurumlara eğitim ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. 2006-2008 yılları arasında Sabancı Üniversitesi, 2008 – 2010 yılları arasında Özyeğin Üniversitesi, 2010 yılında da K.U.Leuven Öztürkcan’ın Post-Doc çalışmalarına ev sahipliği yapmıştır.

Akademik çalışmaları SSRN’de (Sosyal Bilimler Araştırma Ağı) “Tüm Zamanların En İyileri” arasına girmiştir. Dr. Öztürkcan’ın çalışmaları, Cengage, Edward Elgar, İstanbul Ticaret Odası ve McGraw-Hill gibi yayınevleri tarafından yayımlanan kitaplarda bölüm ve vaka analizi olarak yayımlanmıştır.

Yrd. Doç. Dr. A. Ecmel Ayral

Doktora alanı olan Organizasyon Teorisi ve Kaos teorisi konularında çalışmaları olan Ayral, Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde Strateji ve Yönetim konularında çeşitli dersler vermektedir. Anılan konularda aynı zamanda kurumsal ihtiyaçlara cevap veren programlar da geliştirip sunmaktadır. Ayrıca Turkcell Akademi bünyesinde online olarak sunulan çok sayıda online eğitim programının içerik, prodüksiyon ve post-prodüksiyon safhalarının tamamını üstlenen bir eğitim girişiminin de kurucusudur.

1983 yılından beri girişimci, danışman, yönetici sıfatlarıyla farklı sektörlerden kurumlarda yer almıştır. Son profesyönel görevi olan İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesindeki yönetim görevini üniversitenin uluslararası bir gruba devrini müteakiben bırakmış ve tekrar girişimciliğe dönmüştür. Kurucularından olduğu Sirius firması ağırlıklı olarak inşaat ve turizm alanlarında kentsel dönüşüm bölgelerine odaklanarak faaliyet göstermektedir. Halihazırda sürmekte olan TomTom Gardens projesi Beyoğlu’nun en büyük ölçekli konut ve turizm geliştirme projeleri arasındadır. Sözkonusu şirketin aynı bölgede hayata geçmiş ve yatırımı süren konaklama ve yeme/içme tesisleri de vardır. Ayral, aynı zamanda finans alanında faaliyet gösteren Vera Varlık Yönetimi A.Ş.’nin de ortaklarındandır. Bu faaliyetlerin yanısıra “fark yaratabilecek” projeler kapsamında  Turkcell, Yıldız Holding, Coca Cola gibi kurumlara eğitim/gelişim konularında hizmetler vermeye  devam etmektedir.

Yrd. Doç. Dr. Aslı Elif Aydın

2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden lisans derecesini aldı. Bilkent Üniversitesi MBA programına burslu olarak kabul edildi ve 2005 yılında programı tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalı’nda doktora çalışmalarına devam ederken 2008 yılında Araştırma Görevlisi olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA Programlarında çalışmaya başladı. 2012 yılında Pazarlama alanına odaklandığı Doktora programını tamamladı. Halen Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta olduğu İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA Programlarında Stratejik Yönetim ve Marka Yönetimi derslerini vermektedir. Başlıca araştırma ilgi alanları arasında pazarlama stratejileri, tüketicilerin bilgi işleme ve karar verme mekanizmaları yer almaktadır.

Yrd. Doç. Dr. Fatma Didin Sönmez

Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi-İşletme Üstün Başarı programında alan Fatma Didin Sönmez 2001 yılında lisans eğitimini tamamladı. Aynı zamanda University of London (LSE) Ekonomi-İşletme lisans programından da mezun oldu. 2002 yılında Marmara Üniversitesi iktisat Yüksek Lisansına başlayıp 2006 yılında doktora tez çalışmaları için  Duke Üniversitesi’ne gitti. 2008 yılında Marmara İktisat Doktora programından mezun oldu. 2009 yılından itibaren İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yardımcı Doçent olarak ders vermeye başladı. Üstün Başarı Programları ve Liverpool İşletme-Ekonomi Programlarının koordinatörlüğünü yürüten Fatma Didin Sönmez aynı zamanda ekonomi bölüm başkan yardımcısı olarak da görev yapmaktadır. Ekonomik büyüme ve ekonomik entegrasyon konuları üzerinde çalışan Fatma Didin Sönmez Para Ekonomisi,Makroekonomi, İstatistik gibi dersler vermektedir.

Yrd. Doç. Dr. Genco Fas

Lisans öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü’nde tamamladı. Ardından Koçbank A.Ş.’de İnternet Bankacılığı ve E-Ticaret Bölümü’nün kuruluşunda yer aldı. Yüksek lisans çalışmasını Yeditepe Üniversitesi Matematik Bölümü’nde, doktora çalışmasını ise Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde stokastik envanter kontrolünde oyun teorisi uygulamaları konusunda yaptığı tezle tamamladı. Halen Bilgi Üniversitesi Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans Programı’nın direktörlüğünü yürütmekte olan Dr. Fas, 2011'den beri Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Aktüerlik Sınavları Hazırlama Komisyonu'nun üyesidir ve aktüerya alanında özel sektöre danışmanlık vermektedir.

Yrd. Doç. Dr. Pınar Yıldırım

Lisans öğrenimini 1996 yılında Ankara Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamladı. İki yıl Garanti Bankası Kredi Kartları Ürün Geliştrme ve Pazarlama Bölümünde çalıştıktan sonra Suffolk University, Boston’da İşletme Yüksek Lisansı yaptı. Boston’da JP Morgan Chase bankasında Fon Muhasebe Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye döndü ve IMC Danışmanlık firmasında Avrupa Birliği Projeleri Proje Koordinatörlüğü görevini yürüttü. 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme (Pazarlama) Bölümünden doktora derecesini aldı. 2004 yılında girdiği İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde önce Uzman Asistan, 2012 yılından beri de Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. İlgi alanları tüketici davranışları, yeni ürün değerlendirme, reklamların ürün bilgisini hatırlamadaki etkisi, hafızanın ürün seçimi üstündeki etkisi olan Pınar Yıldırım Tüketici Davranışları ve Pazarlama Yönetimi derslerini vermektedir

Dr. Uğur Özmen

1981 yılında ODTÜ – İşletmecilik Bölümünden mezun olduktan sonra, Price Waterhouse Consultancy’de iş hayatına başladı. Hepsi hizmet sektöründe yer alan danışmanlık, deniz acenteliği, eğitim, leasing, bireysel bankacılık branşlarında 30 yılı aşkın bir süre çalıştı. Bireysel bankacılık alanında bir çok “Türkiye’de ilk defa” diye anılan projeleri hazırladı ve yönetti. Bunlar arasında, Türkiye’nin ilk taksitli banka kartı olan Taksitcard’ın yaratılması; dünyada ilk defa kredi kartı puan kataloğu yerine ülkenin en büyük sanal marketinde (hepsiburada.com) puanların kullanılmasının sağlanması; müşterilerin bankacılık hizmetlerine puan verilerek, sadece ürün (kredi kartı) odaklı olan puan uygulamalarının müşteri odaklı hale getirilmesi sayılabilir.

Türkiye’nin en kapsamlı sadakat kartı olan Positive kartı çıkardı. Ürün odaklı olmaktan müşteri odaklı olmaya geçişin gerek altyapısal gerekse örgütsel değişimini sağlayan projeleri yönetti. Veri tabanına dayalı pazarlama konularında yönettiği çalışmalar ile uluslar arası başarı öyküleri yarattı. İş hayatını sürdürürken 35 yaşından sonra MBA, 40 yaşından sonra “finansal hizmetlerin pazarlanması” konusunda Doktora derecelerini aldı. Halihazırda CRM, ödeme sistemleri ve sadakat programları konusunda büyük şirketlere danışmanlık, bazı internet girişimlerine mentor’luk ve danışmanlık yapıyor. Bu sayede ders içeriğini de piyasanın talepleri doğrultusunda güncelliyor. Hemen uygulanabilir ve gelir sağlayabilir şekilde eğitim veriyor. www.uzaktanCRMegitimi.com ile CRM konusunda en kapsamlı Türkçe içeriği sağlamaktadır. 2008’den bu yana birçok pazarlama otoritesi ve blogger’ı tarafından “Mutlaka okunması gereken 10 Türk pazarlama yazarı” arasında gösteriliyor. 2003’den beri, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA öğrencilerine CRM dersi vermektedir. Hakkında detaylı bilgi için: • Akademik Hayatı • İş Hayatı • Konferans ve Paneller • Mesleki Eğitimler

Alper Uyar

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünü 1986 bitirdikten sonra bankacı olarak kariyerine başladı. Faktoring, leasing, tüketici finansmanı, filo kiralama gibi birçok yeni ürünün Türk finans sektöründe başlamasında çeşitli görevler üstlendi. 1996'da Aktif Finans (şimdiki ismi Garanti Faktoring) Doğuş Grubu tarafından satın alınmasından sonra, Doğuş Grubun çeşitli şirketlerinde hem yönetici hem de Yönetim kurulu seviyesinde görev ler almıştır: faktoring, leasing, otomotiv, havacılık vs. 2007'den beri, bağımsız finansal danışman olarak orta boy Türk firmaları ile Türkiyeye yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcılara finansal konularda danışmanlık vermektedir.

Ayşegül Güngör

Hazine ve sermaye piyasaları departmanlarının repo / ters repo masalarında, yatırım ürünleri alanında, yatırım fonlarının yönetimi ve müşteri portföylerinin yönetimi konularında 11 yıl çalışan Ayşegül Güngör, kariyerine menkul kıymet dealerı olarak 1989 yılında TEB’da başladı. 1991 ve 1995 yılları arasında Credit Lyonnais S.A., Türkiye Şubesi’nde sermaye piyasası bölüm yöneticiliği görevlerinde bulundu.1995 yılında Demirbank’a katılarak yatırım bankacılığı departmanında çalışmaya başladı. Daha sonra genel müdür yardımcılığını yaptığı Demir Yatırım ve Menkul Kıymetler A.Ş.’nin oluşum sürecinde yer aldı. Demir Yatırım adına menkul kıymet alım satım işlemlerinden ve şirketin, Demirbank’ın ve demir Yatırım’ın çıkarmış olduğu 11 adet yatırım fonunun ve müşterilerin menkul kıymet ürünlerinden oluşan portfoylerin yönetiminden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalıştı. Aynı zamanda aktif pasif komitesi ile stratejik yönetim komitesi üyesi olarak da görev yaptı.

Can Karaşıklı

1984 yılında Saint Benoit Lisesi’nden mezun olan Karaşıklı, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni tamamlamış ve 1994 yılına kadar çeşitli finansal kuruluşlarda (sigorta, faktoring ve leasing şirketleri) pazarlama ve krediler bölümlerinde görev yapmıştır. Karaşıklı 1994 - 1999 yılları arasında Toprak Leasing ve Toprak Faktoring şirketlerinin sırasıyla pazarlama müdürlüğü, krediler ve uluslararası ilişkilerden sorumlu genel müdür yardımcılığı, genel müdürlüğü ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yerine getirmiştir. Karaşıklı aynı zamanda Toprak Sigorta ve Toprak Hayat Sigorta şirketlerinin de yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yapmıştır. Karaşıklı 1999 - 2006 yılları arasında ilk ismi Toprak Yatırım Bankası olan, daha sonra C Bank adını alan ve son olarak ismi Bank Pozitif’e dönüştürülen bankanın genel müdürlüğü ve daha sonra iç kontrol ve risk yönetiminden sorumlu yönetim kurulu üyeliği görevlerini yapmıştır. Can Karaşıklı halen çeşitli şirketlerde finansal danışman, icra kurulu üyesi ve bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Karaşıklı aynı zamanda 2001 yılından beri İstanbul Bilgi Üniversitesi işletme yüksek lisans (MBA) programlarında Şirket Finansmanı ve Modern Finans Yöntemleri derslerini vermektedir.

Cenk Soyak

Cenk Soyak 2001 yılından beri Istanbul Bilgi Üniversitesi MBA Bölümünde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak Proje Yönetimi dersleri vermektedir. Türk Eğitim Derneği Ankara Koleji, ODTÜ İnşaat Mühendisliği ve Koç Üniversitesi Executive MBA Bölümünlerinden mezundur. Profesyonel hayatına ABD'de denizcilik sektöründe adım atmış, daha sonra Doğan Holding, Ernst&Young Türkiye Danışmanlık Bölümü Genel Müdürlüğü ve 2 adet yabancı Telekom şirketinin Türkiye'deki Genel Müdürlüklerinin ardından kendi şirketlerini kurmuş ve halen 100'den fazla çalışandan oluşan yıllık geliri 6 Milyon TL'nin üzerinde bir Telekom gurubunu yönetmektedir. Arama Konferansı, Grup Fasilitasyonu, İleri Satış Teknikleri ve Girişimcilik konularında Türkiye'nin önde gelen şirketlerine eğitimler ve seminerler vermiş ve vermeye devam etmektedir. Çeşitli şirketlerin Danışma ve Yönetim Kurullarında yer almaktadır.

 Feza Özalp

Avusturya Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi - İşletme Fakültesi mezunu olan A. Feza Özalp 1985 yılında çalışmaya başladığı 3M Türkiye"de kuruluş çalışmalarında aktif rol aldı. Müşteri Hizmetleri, Kurumsal İletişim, Tedarik Zinciri, CRM süreçlerini yapılandırdı ve yönetti. 1999 yılında 3M Türkiye’nin lojistik sürecini 3PL e aktararak, Türkiye"deki ilk kapsamlı 3PL projelerinden birini yaptı. 3M Doğu Avrupa ve Orta Doğu Bölgesinde yer alan 10 ülkede başta Tedarik Zinciri olmak üzere operasyonel süreçlerin ve ekiplerin oluşturulmasından, performansın iyileştirilmesinden sorumlu Bölgesel Yönetici olarak görev yaptı. Daha sonra Özel Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak müşteri geliştirme ve satış ekibi otomasyonu projelerinde çalıştı. Altı Sigma yetkinlik sertifikası olan Özalp Tedarik Zinciri Yönetimi Profesyonelleri Konsülü (ABD) üyesi olup çalışmalarına danışman ve eğitmen olarak devam etmektedir. Özalp Bilgi Üniversitesi İktisadi Ticari Bilimler Bölümde MBA, Lisans, MYO programlarında öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Sabancı Universitesi – EDU birimi için kurumsal eğitimler tasarlarmakta ve aktarmaktadır. Özalp ayrıca University of New York Prag’da MBA yaz programında ders vermektedir. Özalp, iş dünyası ile ilişkisini danışmanlık projeleri ve Ekol Lojistik firmasının Danışma Kurulunda yer alarak sürdürmektedir.

Application requirements

  • Online Başvuru Formunun Doldurulması.
  • Üniversite diploması veya mezuniyet belgesi.
  • Transkript.

Price and financing

22.500,00 ₺

 

 

 

İlgileniyor musunuz? Kayıt danışmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz:

Esra Gürel

esra.gurel@bilgi.edu.tr

+90 212 311 71 58

Elif Kieczko

elif.kieczko@bilgi.edu.tr

+90 212 311 79 96

Onur Özdoğan

onur.ozdogan@bilgi.edu.tr

+90 212 311 79 97

Ahmet Pekacar

ahmet.pekacar@bilgi.edu.tr

+90 212 311 79 98

Deniz Terlage

deniz.terlage@bilgi.edu.tr

+90 212 311 79 99

İşinizde ihtiyacınız olan, sizi geliştirecek bilgiye ulaşmak için mekan ve zamanla sınırlanmış bir yüksek lisans programına katılmak zorunda değilsiniz. Kuruluşu 2000’li yılların başına dayanan BİLGİ Uzaktan Eğitim MBA Programı dünyanın neresinde olursa olsun kendini geliştirmek isteyenler için 15 yıldır iyi bir alternatif… Özellikle İstanbul dışında yaşayanlar, yoğun seyahat programları olanlar veya İstanbul’da çalışsalar dahi ders saatlerine uymak konusunda sıkıntı yaşayanlar için bu program geliştirildi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi e-MBA Türkçe programından mezun olabilmek için sekiz adet zorunlu ders, iki adet seçmeli ders ve bitirme projesinin tamamlanması gerekmektedir.

e-MBA Programı’nda dönem sonlarında gerçekleşecek final sınavları için santralistanbul Kampüsü’ne gelmenizi rica ediyoruz.

Zorunlu Dersler

Temeli oluşturan sekiz adet zorunlu ders yöneticilerin iş yaşamındaki sorularına cevap vermek ve gereksinim duyulan alt yapıyı oluşturma amacı ile düzenlenmiştir.

İşletme Yönetimi
Operasyon Yönetimi
İşletmeciler için İstatistik
Pazarlama Yönetimi
İşletme Ekonomisi
Muhasebe
Finansal Yönetim
Stratejik Yönetim
Proje

 

Seçmeli Dersler

Finans, pazarlama ve genel yönetim konularında yoğunlaşan seçmeli dersler öğrencilere pratik çözümlere yönelik donanım sağlamaktadır.

Marka Yönetimi
Tedarik Zinciri Yönetimi
Müşteri İlişkileri Yönetimi
Oyun Teorisi
Modern Finans Yöntemleri
Kalite Yönetimi
Satış Yönetimi
Yeni Ekonomi ve e-İş
Girişimcilik ve KOBİ Yönetimi
Tüketici Davranışları
İnsan Kaynakları Yönetimi
Yatırım Analizi ve Portföy Yönetimi
Proje Yönetimi

 

Bitirme Projesi

Öğrenciler öğretim üyelerinin koordinasyonunda bitirme projesi hazırlamakla yükümlüdürler. Bitirme projesindeki amaç, öğrencilere ilgi duydukları bir alanda daha derin bir çalışma olanağı sağlamak ve araştırma deneyimi kazandırmaktır. Daha sonra öğrenci proje danışmanı gözetiminde projesini hazırlar ve dönem sonunda belirtilen tarihte teslim eder. Proje dersi başarısız (“F”) veya başarılı (“P”) olarak değerlendirilir, ve bu genel not ortalamasına katılmaz.

Bir buçuk yıldan oluşan eğitim süresi üç yarıyıldır. Bu süre başarısız olunan derslerin tekrarı ya da bitirme projesinin gecikmesi halinde altı yarıyıla kadar uzayabilir.

 

Prof. Dr. Lale Duruiz
Lisans derecesini ODTÜ Endüstri Mühendisliği’nden, yüksek lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden ve Doktora derecesini de Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden almıştır. Doktora tez araştırmasını Sussex Üniversitesinde yapmış, Ford Foundation ve IDRC için çeşitli sektörlerde teknolojik kapasite üzerine projeler yürütmüştür. İstanbul Bilgi Üniversitesi kurucularından olup 2001-2005 yıllarında Üniversitenin Rektörlüğünü yapmış ve 2009 yılında Mühendislik Fakültesinin kurucu Dekanlığını üstlenmiştir. 2003 yılından bugüne kadar Avrupa Konseyinde Bilim ve Kadın Helsinki Grubu Türkiye Delegesi olarak görev yapmıştır. Özellikle otomotiv sanayi ile ilgili yurtdışında yayınlanmış kitapları, kitap bölümleri ve makaleleri vardır.

Prof. Dr. Şule Işınsu Özmen

Orta ve lise öğrenimine TED Ankara Koleji’nde 1977’de tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İşletme Bölümünden 1981 yılında mezun oldu. ODTÜ işletme bölümünde araştırma görevlisi olarak başladığı akademik hayatına, 1985 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünde devam etti. Temmuz 2009’dan itibaren İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA programında ve e-MBA Türkçe, e-MBA İngilizce uzaktan eğitim programlarında “E-Ticaret” “New Economy & E-Business” ve “Yeni Ekonomi ve Elektronik İşletme” “Araştırma Yöntemleri” ve “İşletme İstatistiği” dersleri vermektedir. 2003 ve 2006 yılında 1. ve 2. Baskısı, 2009 yılında genişletilmiş üçüncü baskısı yapılan “Ağ Ekonomisinde Yeni Ticaret Yolu E-Ticaret” isimli kitabının 4. ve yenilenmiş baskısı Şubat 2012 yılında çıkmıştır. 2003 yılında Birleşmiş Milletler Dünya Ticaret Örgütü (UNCTAD/WTO), Uluslararası Ticaret Merkezi, İşletme Yönetimi Geliştirme Bölümü (ITC/EMDS) E-Trade Bridge Programı’nda Danışman olarak görev yapmış “e-Preparedness of Turkey” raporunu hazırlamıştır. Ülkemiz KOBİ’lerinin Bilişim Teknolojilerini ve E-ticaret uygulamalarını benimsemesi ve kullanması konusunda konferans ve seminerler vermektedir. Şule Özmen hakkında detaylı bilgiye kendi kişisel web sitesinden www.suleozmen.com e-ticaret titabının blog sitesine www.eticaretkitabi.com ‘dan erişmek mümkündür.

Doç. Dr. Göksel Aşan

Education 1991 - 1998 Ph.D. in Public Economics: Istanbul University 1988 - 1991 M.A. in Public Economics: Istanbul University 1983 - 1987 B.A. in Public Economics: Istanbul University

Work Experience 2008 - ... Associate Professor, Istanbul Bilgi University 1998 - 2008 Assistant Professor; Istanbul Bilgi University 1988 - 1998 Research Assistant; Istanbul University

Courses Taught 2010 – 2011 Academic Year: MBA - Economics MBA - Decision Making e-MBA - Oyun Teorisi e-MBA - Managerial Economics IPE - Global Macroeconomics IPE - Research Methods LSE - Mathematics Previously: LSE - Introduction to Economics LSE - Mathematics LSE - Advanced Linear Algebra LSE - Mathematical Economics LSE - Microeconomics LSE - Game Theory LSE - Public Economics LSE - Further Math for Economists EC - Industrial Economics EC - Mathematical Analysis for Economists EC - Principles of Economics MA - Mathematics and Statistics PhD - Games and Information

Past and Current Professional Activities Member of Murat Sertel Center for Advanced Economic Studies Member of Society for Social Choice and Welfare Director to London School of Economics External Programme at Istanbul Bilgi University Organising Committee of Social Choice and Welfare Annual Congress 2006 Organising Committee of Traditional Bosphorus Workshop on Economic Design Organising Committee of Game Theory Conference 2012

Publications Coalition Structural Games and the Voluntary Provision of Public Goods (with M. Remzi Sanver), in Advances in Economic Design (eds. M.R. Sertel and S. Koray), Springer-Verlag, Berlin, 2003, 251-259 Another Characterization of the Majority Rule (with M. Remzi Sanver), Economics Letters, 2002, 75 (3), 409-413 Maskin Monotonic Aggregation Rules (with M. Remzi Sanver), Economics Letters, 2006, 91, 179-18

Doç. Dr. Selcen Öztürkcan

Doç. Dr. Selcen Öztürkcan akademik kariyerine İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde devam etmektedir. 1995 yılında Tarsus Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra, 1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Mühendislik alanında lisans derecesini şeref öğrencisi olarak almış, 2001 yılında Bilkent Üniversitesi’nde başarı burslu olarak İşletme alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Yine burslu olarak 2002 – 2003 yılları arasında University of South Florida’da, daha sonra ise 2003 – 2007 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde doktora çalışmalarına devam etmiş ve 2007 yılında tamamladığı doktora çalışmaları Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından “Doktora Onur Ödülü”ne layık görülmüştür.

Hala Goldman Sachs’s 10 000 Women, Mazda, Vestel, IngBank ve AÇEV gibi kurumlara eğitim ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. 2006-2008 yılları arasında Sabancı Üniversitesi, 2008 – 2010 yılları arasında Özyeğin Üniversitesi, 2010 yılında da K.U.Leuven Öztürkcan’ın Post-Doc çalışmalarına ev sahipliği yapmıştır.

Akademik çalışmaları SSRN’de (Sosyal Bilimler Araştırma Ağı) “Tüm Zamanların En İyileri” arasına girmiştir. Dr. Öztürkcan’ın çalışmaları, Cengage, Edward Elgar, İstanbul Ticaret Odası ve McGraw-Hill gibi yayınevleri tarafından yayımlanan kitaplarda bölüm ve vaka analizi olarak yayımlanmıştır.

Yrd. Doç. Dr. A. Ecmel Ayral

Doktora alanı olan Organizasyon Teorisi ve Kaos teorisi konularında çalışmaları olan Ayral, Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde Strateji ve Yönetim konularında çeşitli dersler vermektedir. Anılan konularda aynı zamanda kurumsal ihtiyaçlara cevap veren programlar da geliştirip sunmaktadır. Ayrıca Turkcell Akademi bünyesinde online olarak sunulan çok sayıda online eğitim programının içerik, prodüksiyon ve post-prodüksiyon safhalarının tamamını üstlenen bir eğitim girişiminin de kurucusudur.

1983 yılından beri girişimci, danışman, yönetici sıfatlarıyla farklı sektörlerden kurumlarda yer almıştır. Son profesyönel görevi olan İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesindeki yönetim görevini üniversitenin uluslararası bir gruba devrini müteakiben bırakmış ve tekrar girişimciliğe dönmüştür. Kurucularından olduğu Sirius firması ağırlıklı olarak inşaat ve turizm alanlarında kentsel dönüşüm bölgelerine odaklanarak faaliyet göstermektedir. Halihazırda sürmekte olan TomTom Gardens projesi Beyoğlu’nun en büyük ölçekli konut ve turizm geliştirme projeleri arasındadır. Sözkonusu şirketin aynı bölgede hayata geçmiş ve yatırımı süren konaklama ve yeme/içme tesisleri de vardır. Ayral, aynı zamanda finans alanında faaliyet gösteren Vera Varlık Yönetimi A.Ş.’nin de ortaklarındandır. Bu faaliyetlerin yanısıra “fark yaratabilecek” projeler kapsamında  Turkcell, Yıldız Holding, Coca Cola gibi kurumlara eğitim/gelişim konularında hizmetler vermeye  devam etmektedir.

Yrd. Doç. Dr. Aslı Elif Aydın

2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden lisans derecesini aldı. Bilkent Üniversitesi MBA programına burslu olarak kabul edildi ve 2005 yılında programı tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalı’nda doktora çalışmalarına devam ederken 2008 yılında Araştırma Görevlisi olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA Programlarında çalışmaya başladı. 2012 yılında Pazarlama alanına odaklandığı Doktora programını tamamladı. Halen Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta olduğu İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA Programlarında Stratejik Yönetim ve Marka Yönetimi derslerini vermektedir. Başlıca araştırma ilgi alanları arasında pazarlama stratejileri, tüketicilerin bilgi işleme ve karar verme mekanizmaları yer almaktadır.

Yrd. Doç. Dr. Fatma Didin Sönmez

Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi-İşletme Üstün Başarı programında alan Fatma Didin Sönmez 2001 yılında lisans eğitimini tamamladı. Aynı zamanda University of London (LSE) Ekonomi-İşletme lisans programından da mezun oldu. 2002 yılında Marmara Üniversitesi iktisat Yüksek Lisansına başlayıp 2006 yılında doktora tez çalışmaları için  Duke Üniversitesi’ne gitti. 2008 yılında Marmara İktisat Doktora programından mezun oldu. 2009 yılından itibaren İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yardımcı Doçent olarak ders vermeye başladı. Üstün Başarı Programları ve Liverpool İşletme-Ekonomi Programlarının koordinatörlüğünü yürüten Fatma Didin Sönmez aynı zamanda ekonomi bölüm başkan yardımcısı olarak da görev yapmaktadır. Ekonomik büyüme ve ekonomik entegrasyon konuları üzerinde çalışan Fatma Didin Sönmez Para Ekonomisi,Makroekonomi, İstatistik gibi dersler vermektedir.

Yrd. Doç. Dr. Genco Fas

Lisans öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü’nde tamamladı. Ardından Koçbank A.Ş.’de İnternet Bankacılığı ve E-Ticaret Bölümü’nün kuruluşunda yer aldı. Yüksek lisans çalışmasını Yeditepe Üniversitesi Matematik Bölümü’nde, doktora çalışmasını ise Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde stokastik envanter kontrolünde oyun teorisi uygulamaları konusunda yaptığı tezle tamamladı. Halen Bilgi Üniversitesi Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans Programı’nın direktörlüğünü yürütmekte olan Dr. Fas, 2011'den beri Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Aktüerlik Sınavları Hazırlama Komisyonu'nun üyesidir ve aktüerya alanında özel sektöre danışmanlık vermektedir.

Yrd. Doç. Dr. Pınar Yıldırım

Lisans öğrenimini 1996 yılında Ankara Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamladı. İki yıl Garanti Bankası Kredi Kartları Ürün Geliştrme ve Pazarlama Bölümünde çalıştıktan sonra Suffolk University, Boston’da İşletme Yüksek Lisansı yaptı. Boston’da JP Morgan Chase bankasında Fon Muhasebe Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye döndü ve IMC Danışmanlık firmasında Avrupa Birliği Projeleri Proje Koordinatörlüğü görevini yürüttü. 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme (Pazarlama) Bölümünden doktora derecesini aldı. 2004 yılında girdiği İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde önce Uzman Asistan, 2012 yılından beri de Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. İlgi alanları tüketici davranışları, yeni ürün değerlendirme, reklamların ürün bilgisini hatırlamadaki etkisi, hafızanın ürün seçimi üstündeki etkisi olan Pınar Yıldırım Tüketici Davranışları ve Pazarlama Yönetimi derslerini vermektedir

Dr. Uğur Özmen

1981 yılında ODTÜ – İşletmecilik Bölümünden mezun olduktan sonra, Price Waterhouse Consultancy’de iş hayatına başladı. Hepsi hizmet sektöründe yer alan danışmanlık, deniz acenteliği, eğitim, leasing, bireysel bankacılık branşlarında 30 yılı aşkın bir süre çalıştı. Bireysel bankacılık alanında bir çok “Türkiye’de ilk defa” diye anılan projeleri hazırladı ve yönetti. Bunlar arasında, Türkiye’nin ilk taksitli banka kartı olan Taksitcard’ın yaratılması; dünyada ilk defa kredi kartı puan kataloğu yerine ülkenin en büyük sanal marketinde (hepsiburada.com) puanların kullanılmasının sağlanması; müşterilerin bankacılık hizmetlerine puan verilerek, sadece ürün (kredi kartı) odaklı olan puan uygulamalarının müşteri odaklı hale getirilmesi sayılabilir.

Türkiye’nin en kapsamlı sadakat kartı olan Positive kartı çıkardı. Ürün odaklı olmaktan müşteri odaklı olmaya geçişin gerek altyapısal gerekse örgütsel değişimini sağlayan projeleri yönetti. Veri tabanına dayalı pazarlama konularında yönettiği çalışmalar ile uluslar arası başarı öyküleri yarattı. İş hayatını sürdürürken 35 yaşından sonra MBA, 40 yaşından sonra “finansal hizmetlerin pazarlanması” konusunda Doktora derecelerini aldı. Halihazırda CRM, ödeme sistemleri ve sadakat programları konusunda büyük şirketlere danışmanlık, bazı internet girişimlerine mentor’luk ve danışmanlık yapıyor. Bu sayede ders içeriğini de piyasanın talepleri doğrultusunda güncelliyor. Hemen uygulanabilir ve gelir sağlayabilir şekilde eğitim veriyor. www.uzaktanCRMegitimi.com ile CRM konusunda en kapsamlı Türkçe içeriği sağlamaktadır. 2008’den bu yana birçok pazarlama otoritesi ve blogger’ı tarafından “Mutlaka okunması gereken 10 Türk pazarlama yazarı” arasında gösteriliyor. 2003’den beri, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA öğrencilerine CRM dersi vermektedir. Hakkında detaylı bilgi için: • Akademik Hayatı • İş Hayatı • Konferans ve Paneller • Mesleki Eğitimler

Alper Uyar

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünü 1986 bitirdikten sonra bankacı olarak kariyerine başladı. Faktoring, leasing, tüketici finansmanı, filo kiralama gibi birçok yeni ürünün Türk finans sektöründe başlamasında çeşitli görevler üstlendi. 1996'da Aktif Finans (şimdiki ismi Garanti Faktoring) Doğuş Grubu tarafından satın alınmasından sonra, Doğuş Grubun çeşitli şirketlerinde hem yönetici hem de Yönetim kurulu seviyesinde görev ler almıştır: faktoring, leasing, otomotiv, havacılık vs. 2007'den beri, bağımsız finansal danışman olarak orta boy Türk firmaları ile Türkiyeye yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcılara finansal konularda danışmanlık vermektedir.

Ayşegül Güngör

Hazine ve sermaye piyasaları departmanlarının repo / ters repo masalarında, yatırım ürünleri alanında, yatırım fonlarının yönetimi ve müşteri portföylerinin yönetimi konularında 11 yıl çalışan Ayşegül Güngör, kariyerine menkul kıymet dealerı olarak 1989 yılında TEB’da başladı. 1991 ve 1995 yılları arasında Credit Lyonnais S.A., Türkiye Şubesi’nde sermaye piyasası bölüm yöneticiliği görevlerinde bulundu.1995 yılında Demirbank’a katılarak yatırım bankacılığı departmanında çalışmaya başladı. Daha sonra genel müdür yardımcılığını yaptığı Demir Yatırım ve Menkul Kıymetler A.Ş.’nin oluşum sürecinde yer aldı. Demir Yatırım adına menkul kıymet alım satım işlemlerinden ve şirketin, Demirbank’ın ve demir Yatırım’ın çıkarmış olduğu 11 adet yatırım fonunun ve müşterilerin menkul kıymet ürünlerinden oluşan portfoylerin yönetiminden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalıştı. Aynı zamanda aktif pasif komitesi ile stratejik yönetim komitesi üyesi olarak da görev yaptı.

Can Karaşıklı

1984 yılında Saint Benoit Lisesi’nden mezun olan Karaşıklı, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni tamamlamış ve 1994 yılına kadar çeşitli finansal kuruluşlarda (sigorta, faktoring ve leasing şirketleri) pazarlama ve krediler bölümlerinde görev yapmıştır. Karaşıklı 1994 - 1999 yılları arasında Toprak Leasing ve Toprak Faktoring şirketlerinin sırasıyla pazarlama müdürlüğü, krediler ve uluslararası ilişkilerden sorumlu genel müdür yardımcılığı, genel müdürlüğü ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yerine getirmiştir. Karaşıklı aynı zamanda Toprak Sigorta ve Toprak Hayat Sigorta şirketlerinin de yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yapmıştır. Karaşıklı 1999 - 2006 yılları arasında ilk ismi Toprak Yatırım Bankası olan, daha sonra C Bank adını alan ve son olarak ismi Bank Pozitif’e dönüştürülen bankanın genel müdürlüğü ve daha sonra iç kontrol ve risk yönetiminden sorumlu yönetim kurulu üyeliği görevlerini yapmıştır. Can Karaşıklı halen çeşitli şirketlerde finansal danışman, icra kurulu üyesi ve bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Karaşıklı aynı zamanda 2001 yılından beri İstanbul Bilgi Üniversitesi işletme yüksek lisans (MBA) programlarında Şirket Finansmanı ve Modern Finans Yöntemleri derslerini vermektedir.

Cenk Soyak

Cenk Soyak 2001 yılından beri Istanbul Bilgi Üniversitesi MBA Bölümünde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak Proje Yönetimi dersleri vermektedir. Türk Eğitim Derneği Ankara Koleji, ODTÜ İnşaat Mühendisliği ve Koç Üniversitesi Executive MBA Bölümünlerinden mezundur. Profesyonel hayatına ABD'de denizcilik sektöründe adım atmış, daha sonra Doğan Holding, Ernst&Young Türkiye Danışmanlık Bölümü Genel Müdürlüğü ve 2 adet yabancı Telekom şirketinin Türkiye'deki Genel Müdürlüklerinin ardından kendi şirketlerini kurmuş ve halen 100'den fazla çalışandan oluşan yıllık geliri 6 Milyon TL'nin üzerinde bir Telekom gurubunu yönetmektedir. Arama Konferansı, Grup Fasilitasyonu, İleri Satış Teknikleri ve Girişimcilik konularında Türkiye'nin önde gelen şirketlerine eğitimler ve seminerler vermiş ve vermeye devam etmektedir. Çeşitli şirketlerin Danışma ve Yönetim Kurullarında yer almaktadır.

 Feza Özalp

Avusturya Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi - İşletme Fakültesi mezunu olan A. Feza Özalp 1985 yılında çalışmaya başladığı 3M Türkiye"de kuruluş çalışmalarında aktif rol aldı. Müşteri Hizmetleri, Kurumsal İletişim, Tedarik Zinciri, CRM süreçlerini yapılandırdı ve yönetti. 1999 yılında 3M Türkiye’nin lojistik sürecini 3PL e aktararak, Türkiye"deki ilk kapsamlı 3PL projelerinden birini yaptı. 3M Doğu Avrupa ve Orta Doğu Bölgesinde yer alan 10 ülkede başta Tedarik Zinciri olmak üzere operasyonel süreçlerin ve ekiplerin oluşturulmasından, performansın iyileştirilmesinden sorumlu Bölgesel Yönetici olarak görev yaptı. Daha sonra Özel Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak müşteri geliştirme ve satış ekibi otomasyonu projelerinde çalıştı. Altı Sigma yetkinlik sertifikası olan Özalp Tedarik Zinciri Yönetimi Profesyonelleri Konsülü (ABD) üyesi olup çalışmalarına danışman ve eğitmen olarak devam etmektedir. Özalp Bilgi Üniversitesi İktisadi Ticari Bilimler Bölümde MBA, Lisans, MYO programlarında öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Sabancı Universitesi – EDU birimi için kurumsal eğitimler tasarlarmakta ve aktarmaktadır. Özalp ayrıca University of New York Prag’da MBA yaz programında ders vermektedir. Özalp, iş dünyası ile ilişkisini danışmanlık projeleri ve Ekol Lojistik firmasının Danışma Kurulunda yer alarak sürdürmektedir.

  • Online Başvuru Formunun Doldurulması.
  • Üniversite diploması veya mezuniyet belgesi.
  • Transkript.

22.500,00 ₺

 

 

 

İlgileniyor musunuz? Kayıt danışmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz:

Esra Gürel

esra.gurel@bilgi.edu.tr

+90 212 311 71 58

Elif Kieczko

elif.kieczko@bilgi.edu.tr

+90 212 311 79 96

Onur Özdoğan

onur.ozdogan@bilgi.edu.tr

+90 212 311 79 97

Ahmet Pekacar

ahmet.pekacar@bilgi.edu.tr

+90 212 311 79 98

Deniz Terlage

deniz.terlage@bilgi.edu.tr

+90 212 311 79 99